یک افزونه ی فایرفاکس برای همین روزها!

تا به حال به این فکر کرده اید که کاش میشد بدون زدن دکمه ی Refresh، سایتی که در آن هستید به صورت خودکار، مجدداً باز شود؟

کاربردش کجاست؟! یکی از کاربردهای این افزونه، برای همین روزهاست که منتظر نتایج کنکورتان هستید و از زدن دکمه ی Refresh در سایت سنجش و یا آزمون خسته شده اید … با وجود اینکه اغلب سایت ها فید دارند (اگر نمیدانید فید چیست، فید ابزاری است که به روزرسانی سایت ها و محتوای آن ها را به شما نشان می دهد : در اینجا با نحوه ی استفاده از فید آشنا شوید)، هنوز هم سایت های بسیاری فید یا خوراک ارائه نمی کنند. علاوه بر این در صورتی هم که فید ارائه کنند، معمولاً این فیدها کمی با تأخیر منتشر می شوند و شما نمی توانید بلافاصله از به بروزرسانی سایت مطلع شوید. بنابراین وقتی مشتاق هستید بلافاصله از بروزرسانی یک سایت (آن هم سایتی مثل سایت سازمان سنجش!) مطلع شوید، یک راه بیشتر باقی نمی ماند! همان ریفرش (Refresh) خودمان!

اگر از فایرفاکس استفاده می کنید، افزونه ی ReloadEvery برای همین کار ساخته شده است. اگر هم از فایرفاکس استفاده نمی کنید، اینجا کلیک کنید تا آخرین نسخه آن را دریافت و نصب کنید. جالب است بدانید که این افزونه تا کنون نزدیک به 4 میلیون بار دریافت شده که نشان از پرطرفدار بودن این افزونه است.

برای نصب افزونه دو راه وجود دارد که راه دوم به وضوح ساده تر است! :

– وارد صفحه ی اصلی افزونه ی ReloadEvery شوید و پس از کلیک بر روی Continue to Download در صفحه ای که باز می شود، بر روی Add to Firefox کلیک کنید.

– همین جا کلیک کنید تا این افزونه نصب شود !!!

پس از نصب افزونه، باید فایرفاکس مجدداً راه اندازی شود. فایرفاکس را ببندید و دوباره باز کنید. در صورتی که با موفقیت نصب شده باشد، دکمه ی Refresh فایرفاکس در کنار نوار آدرس، دارای تنظیماتی شده است :

بر روی محلی که در شکل فوق نشان داده شده کلیک کنید! منویی مانند شکل زیر خواهید دید :

تنها کافیست بازه ی زمانی Refresh را تعیین کنید و Enable را انتخاب کنید. بدین ترتیب صفحه ای که در آن هستید به طور مداوم Refresh می شود و به محض به روز رسانی از آن مطلع می شوید.

توجه : یکی از مزایای این افزونه این است که می توان برای هر Tab به صورت مجزا آن را فعال و غیر فعال کرد و همچنین بازه های زمانی متفاوتی برای هر Tab تعیین نمود!

پی نوشت : در حال استفاده ام! :)

وبسایت http://30na.net
نوشته ایجاد شد 401

یک دیدگاه در “یک افزونه ی فایرفاکس برای همین روزها!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.

بازگشت به بالا