10 کاری که وبلاگنویس ها “نباید” انجام بدهند

بارها در سایت ها و وبلاگ های مختلف لیستی از کارهایی را دیده ایم که یک وبلاگنویس باید انجام دهد. با این حال، مردم توجه کافی به کارهایی که باید انجام دهند ندارند و بیشتر به کارهایی که نباید انجام دهند، اهمیت می دهند. از این رو در اینجا 10 کاری را که یک وبلاگنویس نباید انجام بدهد، به صورت لیستی ارائه می دهیم :

1 – نباید انتظار داشته باشید که یک شبه به نتیجه برسید

این اتفاق به وفور رخ می دهد و دلیل عمده ی عدم موفقیت اغلب وبلاگ نویس ها است. بیشتر آن ها بدون آمادگی وارد این عرصه می شوند و انتظاراتشان برآورده نمی شود. اغلب فکر می کنند وبلاگنویسی صندوق پولی است که تنها کافیست درش را باز کنی و به پول دست پیدا کنی! اشتباه است! (در ایران، به شدت اشتباه است!)

2 – نباید به خوانندگان خود بی توجه باشید

برخی از وبلاگنویس ها در ابتدا جاذبه ی خوبی برای خوانندگانش ایجاد می کنند ولی پس از مدتی وبلاگ خود را بر روی خواسته های خود متمرکز می کنند. درباره ی علایقشان، درباره ی خودشان … این اشتباه بزرگی است. وبلاگ شما برای خوانندگان شما است.

3 – نباید به نوشته های دیگران چنگ بزنید!

جالب است ولی بسیاری از وبلاگ نویس های تازه کار نوشته های دیگران را منتشر می کنند و حتی منبع آن را هم ذکر نمی کنند. با این روش، چندان جای پیشرفتی نخواهید داشت.

4 – نباید انتظار موفقیت داشته باشید، در حالی که خود را معرفی نمی کنید

بسیاری فکر می کنند که وبلاگ هم مانند یک بقالی در کنار خیابان است که باز می کنید و مشتری خودش می آید! این طرز فکر اشتباه است. هر چقدر هم که مطالب خوبی داشته باشید، باید به خود این زحمت را بدهید و مردم را به خواندن مطالبتان ترغیب کنید.

5 – نباید یک وبلاگنویس دیگر باشید!

در بین اغلب وبلاگ نویس ها مرسوم است که سعی می کنند مانند وبلاگ نویس های معروف باشند. ممکن است این روش تا مدتی خوشایند به نظر برسد ولی در کل نتیجه بخش نخواهد بود.

6 – نباید به روز رسانی متظم را فراموش کنید

وبلاگنویس هایی را میبینید که میخواهند موفق باشند ولی گاه هفته ها وبلاگ خود را رها می کنند … وقتی شما به طور منظم وبلاگ نمی نویسید، پس چطور انتظار دارید مردم به طور منظم مطالبتان را بخوانند؟

7 – نباید بهینه سازی برای موتورهای جستجو (SEO) را فراموش کنید

امروزه وبلاگ های بسیاری را می بینید که برای موتورهای جستجو بهینه نشده اند و وقتی علتش را جویا می شوید، میبینید وبلاگ نویس آن چیزی در این باره نمی داند. در واقع علت “تنبلی وبلاگنویس” است. تنبلی را کنار بگذارید و با این کار وبلاگ خود را بیشتر در دید عموم قرار دهید.

8 – نباید شبکه های اجتماعی را فراموش کنید

شبکه های اجتماعی را فراموش نکنید. شبکه های اجتماعی بستری برای ارتباط با افرادی است که می شناسید و امروزه بستری برای انتشار آنچه که می دانید.

9 – نباید سایت ناخوانا و غیرقابل چرخ زدن! داشته باشد

بسیاری از وبلاگنویس ها فکر میکنند که وبلاگنویسی صرفاً با محتوا سر و کار دارد. در حالی که وبلاگنویسی فراتر از مطالب وبلاگ تان است. باید کاری کنید که مطالب سایت شما به راحتی در دسترس باشد و چرخ زدن در محتوای سایت شما راحت باشد. همچنین یافتن آنچه که به دنبالش هستند، دشوار نباشد. کارایی یک وبلاگ، فاکتور مهمی است.

10 – نباید لجن پراکنی کنید

برخی از تازه کارها با حمله به افراد و یا وبلاگ نویس های دیگر، سعی در جلب بازدیدکننده می کنند. این کار ممکن است به طور موقت بازدید وبلاگتان را افزایش دهد ولی در دراز مدت شما را به نابودی می کشاند!

مرجع : Dailyblogtips

وبسایت http://30na.net
نوشته ایجاد شد 401

یک دیدگاه در “10 کاری که وبلاگنویس ها “نباید” انجام بدهند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.

بازگشت به بالا