درب پراید

بعد از ظهر یکی از روزای تابستون بود و طبق معمول مشغول ملٌق (همان معلق!) زدن جلو کامپیوتر بودم! دیگه حسابی حوصله ام سر رفته بود … و بد و بیراه میگفتم : آخه خدا این چه وضعیه ؟ چرا دو تا تفریح واسه این جوونا نیست ؟ آخه این چه مملکتیه ؟ همش تقصیرِ …  و کماکان ادامه میدادم!

گوشی رو برداشتم و اس ام اس به پویا

– بریم بچرخیم ؟ پارک تنیس … ؟

– نیم ساعت دیگه بیا سر خیابون! ماشینم میارم … (البته اصولاً نباید میومد! :)) مثلاً باید رو پایان نامه اش کار میکرد شبانه روزی … ولی خب میدونید که تفریح از همه چی واجب تره!)

و این چنین بود که سه ربع بعد نزدیکای پارک بودیم …

– راستی واست تعریف کردم اون سری با بچه ها اومدیم، سوییچ تو ماشین موند ؟

– نه :)) جدی ؟ خب بعد چی شد ؟

– هیچی دیگه … زنگ زدم بابام اون یکی سوییچ رو آورد … کلی هم شاکی بود از حواس پرتی من …

– پس تورو خدا حسابی حواستو جمع کن!!!

پنل ضبط رو جدا کرد … کیف پولشو از رو داشبورد برداشت … گوشی رو از کنار ترمز دستی … پیاده شدیم .. در رو بست …

– سینا ! بدبخت شدیم!!!

– چی شد ؟

– سوییچ باز جا موند تو ماشین!

اولش، یه ربع خندیدیم … بعدش دیدیم خب حیفه تا اینجا اومدیم تفریح نکنیم … رفتیم یه کم قدم زدیم و کم کم هوا تاریک شد … برگشتیم سمت ماشین …

– خب حالا قراره چی کار کنیم ؟! تو چرا اینقدر گیجی پویا ؟ آخه کی تورو راه داده اون خراب شده ؟

و این مکالمه ی محبت آمیز چند دقیقه ای به طول انجامید …

از یک پراید رهگذر، سوییچش را گرفتیم و 3 سوت صندوق ماشین را باز کردیم! میله ای کوتاه و شکیل داخل صندوق بود! که بعد ها فهمیدم کاربریش همینه و اصولاً پویا اینا وقتی سوییچ رو جا میذارن از اون استفاده میکنن!!!

خلاصه، یک ساعت ور رفتیم و در حالی که بارها ماشین پلیس از کنارمون رد شد و نپرسید که این دوتا جوان با ماشینِ در بسته چی کار دارن، بالاخره در رو باز کردیم! قصه ی این شاهکارِ فنی و هنری، که همگان بر این باور بودند که از دو بچه مثبت بعید است، همه جا پیچید ولی عده ی زیادی باور این مطلب براشون هنوز هم سخت بوده و هست … و هنوز هم میپرسن، آیا شما براستی درب پراید رو باز کردید؟!

گذشت و گذشت … دو هفته پیش، ساعت دو ظهر با سینا (متخصص درب پراید!) تماس حاصل شد و خواسته شد که بره دو تا خیابون پایین تر، ماشین یکی از اقوام نزدیک رو که قفل شده و سوییچ توش مونده باز کنه! پس از رسیدن به مقصد، زمان اندازه گیری شده برای باز کردن درب ماشین، نزدیک به 7 دقیقه بود که باعث شعف و شادمانی مالک خودرو گردید!

بعداً با خودم یه حساب سرانگشتی کردم، دیدم اگه زمینه تخصصی ام رو از چیزی که الان هست به درب پراید و دزدیدن ماشین تغییر بدم، درآمدم حدآقل 50 برابر میشه … شایدم بیشتر!

پی نوشت : خب البته این کارو نخواهم کرد … گفته باشم! … فقط درب پراید دوست و آشنا! همین!

وبسایت http://30na.net
نوشته ایجاد شد 401

6 دیدگاه در “درب پراید

  1. یه جا نوشتی سه سوت باز کردیم. یه جا هم نوشتی یک ساعت و بالاخره باز شد. بلاگ نویسی زیاد مهم نیست ولی وقتی داری خاطرات منو می نویسی دقت کن. :دی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.

بازگشت به بالا