اینجا را پلاس 1 کنید!

 

اتصال همزمان چند کاربر به یک کامپیوتر از طریق ریموت دسکتاپ

شنبه, می 11, 2013 15:42
ارسال شده در قسمت : معرفی نرم افزار, ویندوز

تقریباً تمامی نسخه های حرفه ای (Professional) و Ultimate ویندوزهای XP، ویستا و ۷، امکان اتصال از راه دور و یا Remote Desktop را دارا می باشند. با استفاده از این امکان، می توانید از راه دور به یک کامپیوتر دیگر متصل شده و کنترل آن را در دست بگیرید. این امکان برای ویندوزهای نسخه سرور به این صورت است که چندین نفر می توانند به صورت همزمان با استفاده از Remote Desktop و با نام کاربری های مختلف به یک سیستم متصل شوند. اما در نسخه های خانگی، در صورتی که فردی با استفاده از Remote Desktop به سیستم متصل گردد، کاربری که بر روی سیستم کار میکند، Log Off می شود. این بدین معنی است که هیچگاه بیش از ۱ نفر نمیتواند از یک کامپیوتر استفاده کند. در این نوشته می خواهیم ابزار کوچکی را معرفی کنیم که با استفاده از آن، کاربران متعدد می توانند به صورت همزمان با استفاده از Remote Desktop از کامپیوتری که بر روی آن ویندوز XP، ویستا یا ویندوز ۷ نصب شده، استفاده کنند. این ابزار برای هر دو نسخه ۳۲ بیتی و ۶۴ بیتی قابل استفاده است.

برای رفع این محدودیت، این نرم افزار را دانلود کنید:

UniversalTermsrvPatch_20090425.zip

نکته ی بسیار مهم : چنین تغییراتی بر روی ویندوز شما، می تواند نقض End User Licensing Agreement یا (EULA) باشد که ممکن است باعث از بین رفتن لایسنس معتبر شما شود. بنابراین پیش از انجام این کار، به دقت EULA را بررسی کنید. مسئولیت استفاده از این Patch به عهده خود شما می باشد.

سپس آن را Extract کنید و بسته به نوع سیستم عامل خود فایل exe مربوطه را اجرا کنید (برای ۳۲ بیتی : x86  و برای ۶۴ بیتی x64). توجه کنید که این فایل باید به صورت Run as Administrator اجرا شود و نیازمند دسترسی Admin کامپیوتر است.

پس از اجرای آن با چنین صفحه ای مواجه می شوید:

windows-sessions-patch

با زدن دکمه Patch تغییرات بر روی سیستم عامل کامپیوتر شما اعمال می شود. پس از Patch شدن سیستم، با restart کردن کامپیوتر، چند کاربر از نقاط مختلف می توانند به صورت همزمان از طریق Remote Desktop به یک کامپیوتر دارای ویندوز XP، ویستا یا ویندوز ۷ متصل شوند و محدودیت پیشین از بین می رود.

در صورتی که میخواهید سیستم را به حالت قبل برگردانید، در داخل همین نرم افزار، از دکمه Restore استفاده کنید.

مشترک سی نا.نت شوید تا نوشته های اینجا را در ایمیل تان بخوانید ...
به وسیله‌ی ایمیل:
 
ایمیل شما نزد ما محفوظ و اشتراک تان هر لحظه با یک کلیک قابل انصراف است.

یا به وسیله‌ی فـیـد (خوراک)

يك ديدگاه براي “اتصال همزمان چند کاربر به یک کامپیوتر از طریق ریموت دسکتاپ”

  1. sinax گفته است :

    ژوئن 30th, 2013 در 9:03 ق.ظ

    ممنون بابت این پست، خیلی بهم کمک کرد.

- لطفاً فارسی بنویسید. نظراتی که پینگلیش باشند، تأیید نمی شوند.

- اگر نمی توانید فارسی تایپ کنید، کافیست در بالای کادر متن، گزینه تبدیل خودکار را فعال کنید و پینگلیش بنویسید. نوشته ی شما پس از نوشتن هر کلمه به صورت خودکار به فارسی تبدیل می شود.

- نظر شما پس از بررسی، منتشر خواهد شد. در صورتی که تمایل دارید نظرتان به صورت خصوصی باقی مانده و منتشر نشود، لطفاً ذکر کنید.

- در صورتی که دیدگاه شما در مورد این نوشته نیست از صفحه ارتباط با من استفاده کنید.

پاسخ به نوشته

لطفاً به سوال امنیتی زیر پاسخ دهید: *