راه حل خطای کامپایل در استفاده همزمان از ویژوال استودیو ۲۰۱۰ و ۲۰۱۲

وقتی ورژن بالاتر Visual Studio عرضه می شود، باید نصبش کرد! چرا که نمی شود از امکانات و عملکرد بهبود یافته اش چشم پوشی کرد. به طور مثال زمانی که از ویژوال استودیو ۲۰۰۸ به ۲۰۱۰ کوچ کردم، کد محاسباتی ای داشتم که فایل Release آن در ورژن ۲۰۰۸، برای تعداد مشخصی از محاسبات در ۱۰۰ گام زمانی، حدود ۳۰۰ ثانیه زمان صرف میکرد. به عبارتی برای هر گام زمانی، حدود ۳ ثانیه. زمانی که همان پروژه را مجدد با استفاده از ویژوال استودیو ۲۰۱۰، Build کردم و اجرا کردم، همان محاسبات با فایل Release نسخه ی ۲۰۱۰ حدود ۱۷۰ ثانیه طول کشید! باور نکردنی بود! حدود ۱٫۷ برابر سریعتر شده بود!

در حال حاضر، ویژوال استودیو ۲۰۱۲ چند وقتیست که در دسترس قرار گرفته است. تصمیم گرفتم نسخه ۲۰۱۲ را در کنار نسخه ۲۰۱۰ بر روی لپتاپم نصب کنم تا امکانات و محیطش را تست کنم. اما یک مشکل اساسی پیش آمد!

توجه : اکیداً پیشنهاد میشود که در حالتی که دو نسخه ی متفاوت ویژوال استودیو را به طور همزمان نصب میکنید، نخست نسخه ی قدیمی و سپس نسخه ی جدید را نصب کنید. یعنی در مورد کنونی ما،  اول نسخه ۲۰۱۰ و سپس نسخه ی ۲۰۱۲! در صورتی که برعکس عمل کنید، مایکروسافت قول نمیدهد که همه چیز به خوبی پیش برود!

یک پروژه ای که به زبان ++C در نسخه ۲۰۱۰ نوشته بودم، بر روی ۲۰۱۲ باز کردم و آن را Build کردم! یک خطای عجیب غریب حالمان را گرفت :

fatal error LNK1123: failure during conversion to COFF: file invalid or corrupt

هیچ مشکلی در کد نبود! این پروژه بر روی نسخه ۲۰۱۰ به خوبی کار میکرد ولی در نسخه ۲۰۱۲ کامپایل نمیشد! با یک جستجوی طولانی و تست کردن روش های مختلف، راه حل پیدا شد!

راه حل خطا کامپایل ++C در استفاده همزمان از Visual Studio 2010 & 2012

فایل cvtres.exe را از این پوشه کپی کنید:

…\Program Files\Microsoft Visual Studio 11.0\VC\bin

و در این پوشه Paste کنید:

…\Program Files\Microsoft Visual Studio 10.0\VC\bin

و جایگزین فایل قبلی کنید. بدین ترتیب فایل cvtres.exe ای که در نسخه ۲۰۱۰ بود حذف کردیم و فایل مربوط به نسخه ۲۰۱۲ را با آن جایگزین کرد!

حالا می توانید در هر دو نسخه ویژوال استودیو ۲۰۱۰ و ۲۰۱۲، پروژه های خود را بدون مشکل کامپایل کنید :)

توجه : قبل از شروع کار، از فایل cvtres.exe ای که در نسخه ۲۰۱۰ و همچنین در نسخه ۲۰۱۲ هست، جداگانه Backup بگیرید که اگر خرابکاری کردید، جبران شدنی باشد!

وبسایت http://30na.net
نوشته ایجاد شد 401

3 دیدگاه در “راه حل خطای کامپایل در استفاده همزمان از ویژوال استودیو ۲۰۱۰ و ۲۰۱۲

 1. با سلام وعرض ادب
  وتشکر ازبابت مقاله کامل شما
  در ویژوال استادیو ۲۰۱۲ چطور میتونم ردیف اعداد رو روشن کنم که مثلا وقتی ارور میده میگه error in line 25  فورا برم سراغ خط ۲۵ و نخوام دونه به دونه خطوط رو بشمورم 

  با تشکر 
  منتظر جواب وراهنمایی پربار شما هستم 

 2. سلام من مشکل کامپایل کردن برنامه نوشته شده در ویژوال بیسیک ۲۰۱۰ رو دارم
  می گه برنامه نمی تونه کامپایل بشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.

بازگشت به بالا