چندتا فکر!

+ ظاهراً یکی امروز تو مترو خودکشی کرده … ویدئوش تو یوتیوب هست … (البته بعد از خودکشی! اگه دنبال تصاویر اکشن هستید، وقت تلف نکنید) … بعضی وقتا فکر میکنم واقعاً چطور میشه که یکی به جایی میرسه که میخواد خودکشی کنه؟ … ولی جوابش رو خیلی زود به خودم میدم … دنیای ما پر از آدماییه که به طور ممتد راهشونو اشتباه انتخاب می کنن و یه روزی به خودشون میان و میبینن که “میخواستن چی بشن و چی شدن!” … “میخواستن کجا باشن و کجا هستن!” … “میخواستن چطوری زندگی کنن و دارن چطوری زندگی میکنن!” … وقتی بین “خواسته ها و ایده آل ها” و “داشته ها” انقدر فاصله زیادی باشه، شاید تحمل خیلی سخت باشه … خیلی سخت تر از چیزی که منو شما فکر می کنیم … تصور کنید کسی رو که به هیچکدوم از چیزایی که میخواسته “باشه یا داشته باشه”، چه از لحاظ معنوی، چه مادی، نرسیده … نمیدونم … با این حال، با خودکشی به شدت مخالفم … چه خودکشی جسمی باشه … و از اون بدتر خودکشی روحی …!

+ بحث ایده آل شد، یادم افتاد … امروز داشتم با یکی از دوستام بحث میکردم که آدم نباید کوتاه بیاد از چیزایی که بهشون اهمیت میده … خودخواهیه ها … ولی لازمه واسه اینکه آدم به چیزایی که دوست داره برسه … وگرنه همیشه مجبور میشه شرایط و چیزایی که بهش تحمیل میشه رو تحمل کنه … آدما انقدر زنده نیستن که بخوان مدت زیادی رو هم صرف تحمل چیزایی کنن که خوششون نمیاد … و یا بدشون میاد …

+ امروز به سرم زده بود برم شروع کنم یه زبان دیگه یاد بگیرم … نه مثل آلمانی و فرانسه و اینا که اپیدمی شده … مثلاً چینی یاد بگیرم :D … بعد یادم افتاد سرویس مترجم گوگل هست … منصرف شدم!!! ولی چینی حال میده هاااا!

+ این دوست ما میگه: تو سرِ تو فقط چندتا فکر میگذره … جا داره از همین تریبون بهش بگم که این “چینی یاد گرفتن” هم بهشون اضافه شده! منتظر اولین پست “چینی” من باشید!

+ جوگیر شدم فعلاً … باور نکنید:دی

+ عجب روزی بود …

وبسایت http://30na.net
نوشته ایجاد شد 401

9 دیدگاه در “چندتا فکر!

 1. عالی بود. راستی یه چیزی، تو آمریکا دیگه کسی آلمانی یا فرانسوی یاد نمی گیره. چون اقتصا داره به سمت چین می ره. همه اینجا دارن چینی یاد می گیرن. خیلی هم فکرت پرت نبود، من جات بودم فکرمو عملی می کردم چون پول تو چینه.

 2. درباره ی خودکشی علل زیادی داره، فقط یه علت نیست. یه تصمیم آنیه، آدم ها هم معمولا تصمیمات آنی شون می تونه به هر دلیل ساده ای باشه.

 3. یه کامنت طولانی:!!!
  به نظر من خودکشی فقط در اثر گرفتن ممتد تصمیمای اشتباه نیست. اتفاقا در خیلی از موارد گرفتن تصمیم های درست به صورت ممتد هم می تونه منجر به خودکشی بشه! مثلا همینی که می گی! کسی که سال ها سر چیزی که دوس داره جنگیده و کوتاه نیومده. یه روز به خودش میاد می بینه چقدر انرژی صرف کرده و هنوز نرسیده. چقدر تحمل کرده و آخرش هنوز نرسیده. منظورم واقعا مبارزه طولانی مدت و سخته! خیلیا دور و بر ما و کلا تو ایران هستن که شرایط بد مالی دارن یا محدودیت های خانواده و هزار تا عامل کوفت دیگه…! کسایی که واقعا اگه موقعیتشون رو بررسی کنی می بینی اگه جاشون بودی فک می کردی تو بن بستی و دیگه هیچ راهی نداری. این آدما شاید اون بن بست رو هم رد کنن. و شاید چند تای دیگه رو. اما روزی که خسته بشن میگن هنوز با تمام وجود می خوامش، اما دیگه ادامه نمی دم. میرم یه کار دیگه می کنم. یه رشته دیگه می خونم. با یکی دیگه ازدواج می کنم… خلاصه کوتاه میان. اما می دونن که اون خدایی که تو روزای سختشون بهش توکل می کردن هم با از دست رفتن اون مورد ایده آل از دست میره. برای کسی که بزرگترین چیز مثبت زندگیش رو از دست میده ( همزمان با اون بخشی از شخصیت و اعتقاداتش رو) خودکشی روحی اتفاق میافته و شاید خودکشی جسمی اتفاق بیافته. لازم نیست به “همه چیزای خوب” نرسیده باشه. فقط لازمه به اون چیزی نرسیده باشه که به خاطرش “همه چیزای بد” رو تحمل کرده.
  در هر صورت من در مورد خودم با خودکشی مخالفم و با کمک کردن به کسایی که می خوان خودکشی کنن موافقم. ولی در نهایت این یه تصمیم شخصیه. آدما حق دارن این کارو بکنن. یه زمانی فک می کردم بزرگترین گناهی که یه آدم می تونه بکنه خودکشیه. اما می بینم که گناهای بزرگتری هم وجود دارن.گناهایی که به دیگران مربوط می شن. بعضی آدما واقعا خودکشی رو مثل یه راه حل می بینن. خوب، حق داشتن این دیدگاهو دارن.

 4. من آمدم که، به به، چه خوبه آدم بعد از ۳ ماه اینترنتش وصل شه و بعد یه سری به سینا.نت بزنه ولی چون ایمیلشو عوض کرده سینا هم نشناستشو…
  نه که همونجوریشم خیلی کامنت میزاشتم :D نه دیگه این دفعه قول میدم سر هر پست که باید کام می خورد بکامم

  ۳۰na now: `:|

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.

بازگشت به بالا