اینجا را پلاس 1 کنید!

 

چندتا فکر!

یکشنبه, اکتبر 3, 2010 1:43
ارسال شده در قسمت : این روزها ...

+ ظاهراً یکی امروز تو مترو خودکشی کرده … ویدئوش تو یوتیوب هست … (البته بعد از خودکشی! اگه دنبال تصاویر اکشن هستید، وقت تلف نکنید) … بعضی وقتا فکر میکنم واقعاً چطور میشه که یکی به جایی میرسه که میخواد خودکشی کنه؟ … ولی جوابش رو خیلی زود به خودم میدم … دنیای ما پر از آدماییه که به طور ممتد راهشونو اشتباه انتخاب می کنن و یه روزی به خودشون میان و میبینن که “میخواستن چی بشن و چی شدن!” … “میخواستن کجا باشن و کجا هستن!” … “میخواستن چطوری زندگی کنن و دارن چطوری زندگی میکنن!” … وقتی بین “خواسته ها و ایده آل ها” و “داشته ها” انقدر فاصله زیادی باشه، شاید تحمل خیلی سخت باشه … خیلی سخت تر از چیزی که منو شما فکر می کنیم … تصور کنید کسی رو که به هیچکدوم از چیزایی که میخواسته “باشه یا داشته باشه”، چه از لحاظ معنوی، چه مادی، نرسیده … نمیدونم … با این حال، با خودکشی به شدت مخالفم … چه خودکشی جسمی باشه … و از اون بدتر خودکشی روحی …!

+ بحث ایده آل شد، یادم افتاد … امروز داشتم با یکی از دوستام بحث میکردم که آدم نباید کوتاه بیاد از چیزایی که بهشون اهمیت میده … خودخواهیه ها … ولی لازمه واسه اینکه آدم به چیزایی که دوست داره برسه … وگرنه همیشه مجبور میشه شرایط و چیزایی که بهش تحمیل میشه رو تحمل کنه … آدما انقدر زنده نیستن که بخوان مدت زیادی رو هم صرف تحمل چیزایی کنن که خوششون نمیاد … و یا بدشون میاد …

+ امروز به سرم زده بود برم شروع کنم یه زبان دیگه یاد بگیرم … نه مثل آلمانی و فرانسه و اینا که اپیدمی شده … مثلاً چینی یاد بگیرم :D … بعد یادم افتاد سرویس مترجم گوگل هست … منصرف شدم!!! ولی چینی حال میده هاااا!

+ این دوست ما میگه: تو سرِ تو فقط چندتا فکر میگذره … جا داره از همین تریبون بهش بگم که این “چینی یاد گرفتن” هم بهشون اضافه شده! منتظر اولین پست “چینی” من باشید!

+ جوگیر شدم فعلاً … باور نکنید:دی

+ عجب روزی بود …

مشترک سی نا.نت شوید تا نوشته های اینجا را در ایمیل تان بخوانید ...
به وسیله‌ی ایمیل:
 
ایمیل شما نزد ما محفوظ و اشتراک تان هر لحظه با یک کلیک قابل انصراف است.

یا به وسیله‌ی فـیـد (خوراک)

۹ ديدگاه براي “چندتا فکر!”

 1. پویا گفته است :

  اکتبر 3rd, 2010 در 1:51 ق.ظ

  عالی بود. راستی یه چیزی، تو آمریکا دیگه کسی آلمانی یا فرانسوی یاد نمی گیره. چون اقتصا داره به سمت چین می ره. همه اینجا دارن چینی یاد می گیرن. خیلی هم فکرت پرت نبود، من جات بودم فکرمو عملی می کردم چون پول تو چینه.

 2. سینا گفته است :

  اکتبر 3rd, 2010 در 9:25 ق.ظ

  @پویا, البته همونطور که میدونی، منم فکرم اقتصادیه! :D:-“

 3. پویا گفته است :

  اکتبر 3rd, 2010 در 2:01 ق.ظ

  درباره ی خودکشی علل زیادی داره، فقط یه علت نیست. یه تصمیم آنیه، آدم ها هم معمولا تصمیمات آنی شون می تونه به هر دلیل ساده ای باشه.

 4. رضا گفته است :

  اکتبر 3rd, 2010 در 5:21 ب.ظ

  خودخواهی چیز خوبیست

 5. فریده جلیلوند گفته است :

  اکتبر 4th, 2010 در 2:02 ب.ظ

  سلام
  این روزها علم برای خودکشی ژنی یافته . . .
  زبان چینی ویا یادگیری زبانهای مختلف مفید ه شاید از فعال شدن ژن خودکشی جلوگیری کنه !!!

 6. بی تا! گفته است :

  اکتبر 4th, 2010 در 10:38 ب.ظ

  با پویا موافقم!کااااملا یه تصمیم آنیه…

 7. نیلوفر گفته است :

  اکتبر 5th, 2010 در 12:23 ب.ظ

  یه کامنت طولانی:!!!
  به نظر من خودکشی فقط در اثر گرفتن ممتد تصمیمای اشتباه نیست. اتفاقا در خیلی از موارد گرفتن تصمیم های درست به صورت ممتد هم می تونه منجر به خودکشی بشه! مثلا همینی که می گی! کسی که سال ها سر چیزی که دوس داره جنگیده و کوتاه نیومده. یه روز به خودش میاد می بینه چقدر انرژی صرف کرده و هنوز نرسیده. چقدر تحمل کرده و آخرش هنوز نرسیده. منظورم واقعا مبارزه طولانی مدت و سخته! خیلیا دور و بر ما و کلا تو ایران هستن که شرایط بد مالی دارن یا محدودیت های خانواده و هزار تا عامل کوفت دیگه…! کسایی که واقعا اگه موقعیتشون رو بررسی کنی می بینی اگه جاشون بودی فک می کردی تو بن بستی و دیگه هیچ راهی نداری. این آدما شاید اون بن بست رو هم رد کنن. و شاید چند تای دیگه رو. اما روزی که خسته بشن میگن هنوز با تمام وجود می خوامش، اما دیگه ادامه نمی دم. میرم یه کار دیگه می کنم. یه رشته دیگه می خونم. با یکی دیگه ازدواج می کنم… خلاصه کوتاه میان. اما می دونن که اون خدایی که تو روزای سختشون بهش توکل می کردن هم با از دست رفتن اون مورد ایده آل از دست میره. برای کسی که بزرگترین چیز مثبت زندگیش رو از دست میده ( همزمان با اون بخشی از شخصیت و اعتقاداتش رو) خودکشی روحی اتفاق میافته و شاید خودکشی جسمی اتفاق بیافته. لازم نیست به “همه چیزای خوب” نرسیده باشه. فقط لازمه به اون چیزی نرسیده باشه که به خاطرش “همه چیزای بد” رو تحمل کرده.
  در هر صورت من در مورد خودم با خودکشی مخالفم و با کمک کردن به کسایی که می خوان خودکشی کنن موافقم. ولی در نهایت این یه تصمیم شخصیه. آدما حق دارن این کارو بکنن. یه زمانی فک می کردم بزرگترین گناهی که یه آدم می تونه بکنه خودکشیه. اما می بینم که گناهای بزرگتری هم وجود دارن.گناهایی که به دیگران مربوط می شن. بعضی آدما واقعا خودکشی رو مثل یه راه حل می بینن. خوب، حق داشتن این دیدگاهو دارن.

 8. کسر گفته است :

  اکتبر 6th, 2010 در 1:26 ق.ظ

  من آمدم که، به به، چه خوبه آدم بعد از ۳ ماه اینترنتش وصل شه و بعد یه سری به سینا.نت بزنه ولی چون ایمیلشو عوض کرده سینا هم نشناستشو…
  نه که همونجوریشم خیلی کامنت میزاشتم :D نه دیگه این دفعه قول میدم سر هر پست که باید کام می خورد بکامم

  ۳۰na now: `:|

 9. فرشته گفته است :

  اکتبر 8th, 2010 در 4:30 ب.ظ

  هیم!

- لطفاً فارسی بنویسید. نظراتی که پینگلیش باشند، تأیید نمی شوند.

- اگر نمی توانید فارسی تایپ کنید، کافیست در بالای کادر متن، گزینه تبدیل خودکار را فعال کنید و پینگلیش بنویسید. نوشته ی شما پس از نوشتن هر کلمه به صورت خودکار به فارسی تبدیل می شود.

- نظر شما پس از بررسی، منتشر خواهد شد. در صورتی که تمایل دارید نظرتان به صورت خصوصی باقی مانده و منتشر نشود، لطفاً ذکر کنید.

- در صورتی که دیدگاه شما در مورد این نوشته نیست از صفحه ارتباط با من استفاده کنید.

پاسخ به نوشته

لطفاً به سوال امنیتی زیر پاسخ دهید: *