اینجا را پلاس 1 کنید!

 

یک افزونه ی فایرفاکس برای همین روزها!

چهارشنبه, سپتامبر 8, 2010 15:49
ارسال شده در قسمت : اینترنت

تا به حال به این فکر کرده اید که کاش میشد بدون زدن دکمه ی Refresh، سایتی که در آن هستید به صورت خودکار، مجدداً باز شود؟

کاربردش کجاست؟! یکی از کاربردهای این افزونه، برای همین روزهاست که منتظر نتایج کنکورتان هستید و از زدن دکمه ی Refresh در سایت سنجش و یا آزمون خسته شده اید … با وجود اینکه اغلب سایت ها فید دارند (اگر نمیدانید فید چیست، فید ابزاری است که به روزرسانی سایت ها و محتوای آن ها را به شما نشان می دهد : در اینجا با نحوه ی استفاده از فید آشنا شوید)، هنوز هم سایت های بسیاری فید یا خوراک ارائه نمی کنند. علاوه بر این در صورتی هم که فید ارائه کنند، معمولاً این فیدها کمی با تأخیر منتشر می شوند و شما نمی توانید بلافاصله از به بروزرسانی سایت مطلع شوید. بنابراین وقتی مشتاق هستید بلافاصله از بروزرسانی یک سایت (آن هم سایتی مثل سایت سازمان سنجش!) مطلع شوید، یک راه بیشتر باقی نمی ماند! همان ریفرش (Refresh) خودمان!

اگر از فایرفاکس استفاده می کنید، افزونه ی ReloadEvery برای همین کار ساخته شده است. اگر هم از فایرفاکس استفاده نمی کنید، اینجا کلیک کنید تا آخرین نسخه آن را دریافت و نصب کنید. جالب است بدانید که این افزونه تا کنون نزدیک به ۴ میلیون بار دریافت شده که نشان از پرطرفدار بودن این افزونه است.

برای نصب افزونه دو راه وجود دارد که راه دوم به وضوح ساده تر است! :

– وارد صفحه ی اصلی افزونه ی ReloadEvery شوید و پس از کلیک بر روی Continue to Download در صفحه ای که باز می شود، بر روی Add to Firefox کلیک کنید.

– همین جا کلیک کنید تا این افزونه نصب شود !!!

پس از نصب افزونه، باید فایرفاکس مجدداً راه اندازی شود. فایرفاکس را ببندید و دوباره باز کنید. در صورتی که با موفقیت نصب شده باشد، دکمه ی Refresh فایرفاکس در کنار نوار آدرس، دارای تنظیماتی شده است :

بر روی محلی که در شکل فوق نشان داده شده کلیک کنید! منویی مانند شکل زیر خواهید دید :

تنها کافیست بازه ی زمانی Refresh را تعیین کنید و Enable را انتخاب کنید. بدین ترتیب صفحه ای که در آن هستید به طور مداوم Refresh می شود و به محض به روز رسانی از آن مطلع می شوید.

توجه : یکی از مزایای این افزونه این است که می توان برای هر Tab به صورت مجزا آن را فعال و غیر فعال کرد و همچنین بازه های زمانی متفاوتی برای هر Tab تعیین نمود!

پی نوشت : در حال استفاده ام! :)

مشترک سی نا.نت شوید تا نوشته های اینجا را در ایمیل تان بخوانید ...
به وسیله‌ی ایمیل:
 
ایمیل شما نزد ما محفوظ و اشتراک تان هر لحظه با یک کلیک قابل انصراف است.

یا به وسیله‌ی فـیـد (خوراک)

يك ديدگاه براي “یک افزونه ی فایرفاکس برای همین روزها!”

  1. sam گفته است :

    ژانویه 13th, 2014 در 2:17 ق.ظ

    بسیار عالی

- لطفاً فارسی بنویسید. نظراتی که پینگلیش باشند، تأیید نمی شوند.

- اگر نمی توانید فارسی تایپ کنید، کافیست در بالای کادر متن، گزینه تبدیل خودکار را فعال کنید و پینگلیش بنویسید. نوشته ی شما پس از نوشتن هر کلمه به صورت خودکار به فارسی تبدیل می شود.

- نظر شما پس از بررسی، منتشر خواهد شد. در صورتی که تمایل دارید نظرتان به صورت خصوصی باقی مانده و منتشر نشود، لطفاً ذکر کنید.

- در صورتی که دیدگاه شما در مورد این نوشته نیست از صفحه ارتباط با من استفاده کنید.

پاسخ به نوشته

لطفاً به سوال امنیتی زیر پاسخ دهید: *