انتقال کامنت ها در وردپرس

یکی از اتفاقاتی که معمولاً در وبلاگ ها معمول است، این است که برخی از بازدیدکننده گان دیدگاه خود درباره ی یک نوشته ی خاص را به اشتباه در زیر نوشته ی دیگری قرار می دهند. در این مواقع، از طرفی حذف چنین کامنتی، شاید نوعی بی احترامی به وقتی باشد که بازدیدکننده محترم صرف کرده است و از طرفی با دیدگاهی روبرو هستید که مربوط به نوشته ای دیگر است و هیچ ارتباطی با نوشته ی شما ندارد.

راه حل این مشکل، افزونه ی Comment Move است. این افزونه به صفحه ی ویرایش هر کامنت، قسمتی را اضافه می کند که می توانید به راحتی کامنت مذکور را به نوشته یا برگه ی دیگری منتقل کنید.

نحوه ی استفاده از آن ساده است. افزونه را نصب کنید. مراحل زیر برای انتقال یک دیدگاه، طی می شود :

۱٫ از بخش مدیریت وبلاگ، وارد قسمت “دیدگاه ها” شوید.

۲٫ بر روی کامنت مورد نظر بروید و “ویرایش” را بزنید. (توجه : این افزونه در قسمت “ویرایش سریع” کار نمی کند)

۳٫ در پایین صفحه ی ویرایش دیدگاه، بخشی با عنوان Move Comment افزوده شده است. در این قسمت دو بخش وجود دارد. یک لیست بسیار طویل از عنوان نوشته ها و برگه های شما موجود است. به علاوه، قسمتی که ID ی نوشته و یا برگه را می پذیرد.

۴٫ ساده ترین راه اینست که عنوان نوشته ای که می خواهید این کامنت به آنجا منتقل شود از لیست پیدا کنید. خوشبختانه، این لیست تقریباً بر مبنای تاریخ نوشته ها مرتب شده است و معمولاً به سادگی می توان نوشته ی مورد نظر را پیدا کرد. سپس با “بروز رسانی دیدگاه” کامنت مورد نظر به محل جدید منتقل می شود.

۵٫ راه کمی سخت تر این است که به یکباره ID ی نوشته ای که می خواهید این کامنت به آنجا منتقل شود وارد قسمت ID کنید. برای پیدا کردن ID ی یک نوشته، کافیست وارد قسمت “ویرایش” آن نوشته شوید. سپس به آدرسی که در محل ورود آدرس (Address bar) در مرورگرتان میبینید، دقت کنید. باید چیزی شبیه به این باشد :

http://ABCDEFGH.COM/wp-admin/post.php?action=edit&post=1352

عددی که در مثال فوق برجسته شده است، ID نوشته ی مربوطه است. بنابراین با وارد کردن این ID و سپس “بروزرسانی دیدگاه”، کامنت مورد نظر به محل جدید منتقل می شود.

توجه : در محل افزونه در سایت وردپرس، سازگاری این افزونه تا ویرایش ۲٫۷ اعلام شده است. اما من این افزونه را با ویرایش ۲٫۹٫۲ تست کردم و به درستی کار می کنید :)

سایت افزونه در wordpress.org

دریافت مستقیم ویرایش ۱٫۰ افزونه Comment Move

پی نوشت : در صورتی که با ویرایش آزمایشی ۳٫۰، تست کردید و کار کرد، اطلاع دهید تا بقیه هم بدانند!

وبسایت http://30na.net
نوشته ایجاد شد 401

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.

بازگشت به بالا