۲×۷ میان بر برای ویندوز ۷

اکثر کاربران معمولی کامپیوتر، در استفاده از کلید های میان بر (Shortcut) مهارت ندارند. حال آنکه کاربرانی که کامپیوتر یکی از ابزارهای کار آنهاست، بدون کلید های میان بر، کار کردن با کامپیوتر برایشان بسیار دشوار می شود. سیستم های عامل مختلف میان برهای مختلفی دارند. اما در اغلب سیستم ها بسیاری از تعاریف مشابه است.

ویندوز ۷، سیستم عامل جدید مایکروسافت، با هیاهوی بسیار در حال ورود به دنیای رایانه است. صرفنظر از تمام امکانات و توانمندی های این سیستم عامل، میان برهای جدیدی در آن تعریف شده است که کار با آن را بسیار جذاب و راحت تر می کند. در اینجا تعدادی از این میان برها را معرفی می کنم.

مایکروسافت ویندوز 7

توجه شود که منظور از “Win” همان کلید ویندوز است که روی کیبورد (با آرم ویندوز) وجود دارد. اگر نوت بوک تان Apple است، دنبالش نگردید!

Win + Home : وقتی بر روی پنجره ای از ویندوز اکسپلورر (Windows Explorer) قرار دارید و این میان بر را می زنید، تمام پنجره های باز دیگری که وجود دارد کوچک (Minimize) می شوند و تنها پنجره ای که در آن هستید باز می ماند.

Win + Space : با زدن و نگه داشتن این میان بر، تمام پنجره هایی که باز هستند نامرئی می شوند و فقط دسکتاپ شما دیده می شود. به محض اینکه دست خود را از روی این میان بر بردارید، همه ی پنجره ها به وضعیت قبلی باز میگردند.

Win + 1…۹ : این میان بر با زدن کلید Win به همراه یکی از اعداد ۱ تا ۹ عمل می کند. به این ترتیب، به عنوان مثال، با زدن میان بر Win+5، پنجره ی نرم افزار پنجمی که در نوار پایینی ویندوزتان (Taskbar) باز است، نشان داده می شود و با زدن مجدد آن، این پنجره کوچک (Minimize) می شود.

میان بر برای همه ی برنامه ها! : آیا دوست دارید JetAudio را با یک میان بر ساده، هر جا که هستید، بدون نیاز به دسکتاپ یا منوی استارت، باز کنید ؟ کافیست بر روی برنامه ی مورد نظرتان کلیک راست کنید و وارد Properties شوید. سپس وارد نوار Shortcut شوید و در قسمت Shortcut Key در صورتی که در وضعیت None قرار دارد، کلیک کنید. حال با زدن میان بر مورد علاقه تان، می توانید آن را برای برنامه ی مورد نظر نسبت دهید. به عنوان مثال، من در قسمت Shortcut Key برای JetAudio، در محل مورد نظر با فشردن همزمان کلید های Ctrl، Alt و J، میان بر Ctrl+Alt+J را به آن نسبت داده ام.

Win + Arrow Keys : با زدن کلید Win به همراه یکی از کلید های چهارگانه ی بالا، پائین، چپ و راست، می توانید پنجره ای که در آن هستید تغییر وضعیت دهید. Win+بالا پنجره را بزرگ (Maximize) می کند. Win+پائین پنجره را کوچک (Minimize) می کند. Win+چپ و Win+راست نیز پنجره را به نیمه ی چپ یا راست صفحه ی نمایش تان منتقل می کنند.

Win+P : در صورتی که سمینار و یا ارائه ای دارید و از پروژکتور استفاده می کنید، به راحتی با زدن این میان بر می توانید نحوه ی نمایش تصویر در مونیتور یا پروژکتور را تعیین کنید.

ایجاد پوشه، در هر جا که هستید : کلیک راست، New و سپس Folder را فراموش کنید! با زدن میان بر Ctrl+Shift+N در هر پنجره ای از ویندوز اکسپلورر (Windows Explorer) که قرار دارید بدون نیاز به ماوس یا کار خاص دیگری، پوشه (Folder) ایجاد کنید.

Win+G : می خواهید گدجت هایی که روی دسکتاپ تان دارید ببینید ؟ این میان بر بدون دردسر آن ها را برایتان نمایش می دهد و می توانید با تکرار آن، تک تک گدجت ها را انتخاب (Select) کنید و بدون ماوس تغییرات لازم را در آن ها ایجاد کنید.

Win + (+) یا Win + (-) : با زدن کلید Win به همراه کلید + (مثبت) می توانید صفحه ای که می بینید را درشتنمایی کنید. همچنین با زدن کلید Win به همراه کلید – (منفی) صفحه را به وضعیت قبلی برگردانید.

Win + R : این میان بر، پنجره ی Run را باز می کند.

Win + E : هر جا که باشید، بدون دردسر، پنجره ی My Computer باز می شود.

Win + T : با زدن این میان بر و تکرار آن، تک تک پنچره های باز که در نوار پائینی (Taskbar) قرار دارد به شما نشان داده می شود.

Win + L : ویندوز را قفل (Lock) می کند.

Win + M : تمام پنجره های باز را کوچک (Minimize) می کند.

منبع : pcworld.com ، ۳۰na.net

پی نوشت ۱ : ممکن است برخی از میان بر ها بر روی ویندوز های قبلی نیز موجود باشد.

پی نوشت ۲ : ویندوز ۷، به همین جا ختم نمی شود!

وبسایت http://30na.net
نوشته ایجاد شد 401

11 دیدگاه در “۲×۷ میان بر برای ویندوز ۷

 1. به زودی ۷ نصب می شود به کار می آید…لدت می بریم…درباره مک یکسری اطلاعات بزار که تشنشم (امان از دست این ویندوز د:)

  بسیار میمنون

 2. ضمن سلام
  مطلب خوبی بود
  کاش کنار همه آیکن های اجتماعی که گذاشتی
  یک آیکن پرینت گرفتن از مطالب هم اونجا قرار می دادی
  خسته نباشی

   1. @سینا,
    حرف شما متین
    من هم مطالبم رو با ذکر منبع قرار میدم
    فکر نکنم “کپی پیست” واسه وقتی که منبع ذکر میشه کاربرد داشته باشه
    در هر صورت اگر مایل به قرار دادن مطلبتون نیستید ، فقط کافیه به من بگید – من هم سریع پاک میکنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.

بازگشت به بالا