ویندوز ۷، امن تر از بقیه!

مایکروسافت داده های مربوط به استفاده ی یک هفته ایِ مردم از نرم افزار امنیتی Microsoft Security Essentials را منتشر کرد. نتایج واضح و البته امیدوار کننده است. ویندوز XP که در حال حاضر بیشترین کاربر ویندوز را به خود اختصاص داده، از ویندوز Vista، آسیب پذیر تر است. این در حالی است که ویندوز ۷ (Seven) از امنیت بالاتری نسبت به ویندوز ویستا برخوردار است و همین نتایج نشان داد که به دلیل نامشخصی، کشور بزریل به عنوان منبع اصلی کرم ها (Worms) شناخته شده است.

در صد آلودگی سیستم ها (داده ها نرمال شده اند) :

ویندوز 7

در هفته ی نخست انتشار این نرم افزار امنیتی، ۱٫۵ میلیون بار دریافت شده است و حدود ۴ میلیون مشکل امنیتی را بر روی ۵۳۵۷۵۲ کامپیوتر تشخیص داده است.

مایکروسافت می گوید : این یک قاعده ی کلی است. سیستم عامل ها و سرویس پک (Service Pack) های جدیدتر، کمتر به بدافزارها (Malwares) آلوده می شوند.

تحلیل بر روی کشور های مختلف نشان می دهد که در آمریکا، تروجان ها معمول ترینِ بدافزارها هستند. در حالی که در برزیل، کرم ها بخش زیادی از بدافزار ها را شامل می شوند.

منبع : www.pcworld.com

هشدار : مشکلات امنیتیِ ویندوز XP به مراتب بیشتر از ویندوز ویستا و ویندوز ۷ است. می دانم دوری اش برایتان سخت است. ولی باور کنید این ویندوز XP عزیز و دوست داشتنی، خیلی فسیل شده است!

—————–

پی نوشت ۱ : تقریباً یک هفته است که ویندوز ویستای اصل (Original) را از روی دستگاهم پاک کرده ام و از ویندوز ۷ (که به زحمت Genuine شده!) استفاده می کنم. اگر از من بپرسید که ویندوز ۷ نصب کنم یا نه؟ پاسختان یک جمله ی کوتاه است : “درنگ نکنید!”. مایکروسافت موفق شد بلایی که با ویندوز ویستا سرمان آورده بود، از دلمان در بیاورد. کمی از مشخصات ویندوز ۷ برایتان می گویم و امیدوارم که شما هم به زودی تجربه اش کنید. سریع است، با درایور(Driver) ها اذیت نمی شوید، واسط کاربری بسیار جذابی دارد، خیلی از چیزها سر جایی که باید باشند رفته اند (و شما مرتب به خودتون میگید : یعنی اینا تا حالا عقلشون نرسیده بود اینو اینجا بذارن؟!)، ظاهراً امنیت بالایی دارد، رم (RAM) و حافظه ی مجازی(Virtual Memory) کمتری اشغال می کند و به طور چشمگیری مصرف باطری در لپتاپ را کاهش می دهد(در این مورد نیاز به تأیید بقیه دارم … چون هنوز مطمئن نیستم عمومیت داشته باشه).

پی نوشت ۲ : اگر ویندوز ۷ را تجربه کردید (یا خواهید کرد)، بگویید که بر شما چگونه گذشته است :دی

پی نوشت ۳ : در مورد ویندوز غیرقانونی من رو سرزنش نکنید! … این به اون ویستای به درد نخور که قانونی بود، در!

وبسایت http://30na.net
نوشته ایجاد شد 401

4 دیدگاه در “ویندوز ۷، امن تر از بقیه!

  1. من هم از ویندوز ۷ در کناره فدورا استفاده میکنم. به شخصه از وقتی که نصبش کردم، دارم ازش لذت میبرم. اکثر ایراداتی که در ویندوز ویستا بود رو برطرف کرده.
    راستی یه نکته. ویندوز ۷ ای که الان داری استفاده میکنی دزدی نیست! چون خود مایکروسافت گفت تا وقتی که ورزنه فاینال رو بدم، میتونید ازش استفاده کنید. پس خیالت راحت باشه! کاره غیره قانونی نکردی!

  2. سلام سینا جان.
    من دارم از ویستا استفاده می کنم ولی نمی دونم کدوم … اومده Theme Windows 7 نصب کرده که خیلی بد شده.
    حتماً امتحانش می کنم ( به محض اینکه سرم خلوت شد )
    ممنون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.

بازگشت به بالا